KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197414
nr 1619 7414
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Strilande bäck. Signerad, daterad - 73. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 65x56 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:28:26
13/5 18:29:20